Hawker Hurricane

 

Rozpětí

930 mm

Hmotnost

300-450 g

Pohon

AXI 2208/26....

Akumulátor

2s (3s)LiPol 1200 mAh

Regulátor

12 A (18A pro tříčlánek)


Ovládané prvky: výškovka, křidélka, motor

Model Hawker Hurricane je rovněžpokračovatelem předchozích EPP modelů. Je opět vyroben z materiálu EPP, který je velice odolný.
Rovněž si zachovává velice dobré letové vlastnosti, jaké mají i ostatní EPP modely.

Svému majiteli odpustínejednu havárii a kolizi, při které by model z ostatních materiálu byl nenávratně ztracen.
Hurricane velice dobře a maketově létá a celkem velký rozsah rychlostí. Při letové hmotnosti do 350g model létá doslova na "pětníku". Tuto letovou hmotnost není celkem problém dosáhnout. Prototyp vážil plně vybaven bez akumulátorů 295 g.  Při pohonu střídavým motorem (napřAC motor A2212-10 s regulátorem FLY-20A
) a tříčlánkem Li-pol, Hurricane létá s velkým rozsahem rychlostí. Starty a přistání jsou bezproblémové díky nízké minimální rychlosti.

Model je určen pro střídavý motor o vnějším průměru cca 30 mm, hmotnosti kolem 50g. . Po menší úpravě je možno použít i motor, např oběžku, s větším průměrem. Jako levný pohon je možno použít i motor Speed 300 s převodovkou. 5:1 (MPJET).
Jako pohonné akumulátory je velice vhodné použít Li-pol akumulátory o kapacitě okolo 1200 mAh, dvoučlánek, nebo lépe tříčlánek. Serva a přijímač použijeme miniaturní co nejlehčí.
Stavebnice obsahuje polotovary trupu, křídel a ocasních ploch z EPP. Křídlo a ocasní plochy jsou vyztužené.Křídlo a výškovka má předřezány kormidla. Dále je ve stavebnici, polotovar motorové přepážky, táhla kormidel, ovládací páky a spojovací materiál.
Stavba modelu je díky předpracovanosti velice rychlá a jednoduchá a zvládne ji i nepříliš zkušený modelář.

 

Návod ke stavbě je ke stažení zde.


 

Německé modelářské fórum : Rclineforum     

                                             Modellbauvideos  

                                             Warbirdforum   

 

Fotografie ze stavby prototypu modelu Hawker Hurricane (Ulrich Benninghofen - Německo)

leden 2009